Скарб на 624 мільйони гривень

Коментарів: 0

Автор: Advokat

Величезний скарб з острова Джерсі "Катійон II» (The Le Catillon II Hoard)

У лютому 2012 року на англійському острові Джерсі був знайдений скарб вартістю 624 мільйони гривень. Насправді, звичайно, скарб оцінили в 16 мільйонів фунтів стерлінгів. Сьогодні скарб острова Джерсі знаходиться в Ла-Хуг-Бі, це історична пам'ятка-музей на тому ж острові.

Право першовідкривачів скарбу належить пошуківцям Рігу Мід і Річард Майлсу. Саме вони знайшли перші 20 монет скарбу - з великими труднощами. Пізніше всі монети були вилучені археологами разом з шматком зцементованою бруду. У лабораторії вчені акуратно почали вилучати скарби з бруду.

20 січня 2017 року розчищення величезного скарбу, що складається з 68 тисяч монет і сотень золотих прикрас, була завершена. Скарб, закопаний в середині I століття до нашої ери, швидше за все, належав кельтським плем'ям куріосолітам (Curiosolitae), згадуваний Цезарем в «Записках про галльську війну».

У цій історії вражають уяву і розмір скарбу (він важить тонну), і завзятість тих, хто його шукав. Ріг Мід і Річард Майлс шукали цей скарб з 1982 року, щорічно, після збирання врожаю і до самої весни, на одному полі. Тридцять років пошуків з різними металошукачами, починаючи з найпримітивніших моделей і закінчуючи останніми розробками!

Серед несподіваних знахідок всередині скарбу був, наприклад, бронзовий наконечник списа, причому виявилося, що він на 800 років старше, ніж монети. Як і чому він потрапив в загальну купу, невідомо, але напевно він щось значив для тих, хто ховав скарб. Усередині скарбу виявилися несподівано багато золотих шийних гривень - прикраси, дуже популярні в Європі 2000 років тому.

Всі монети за винятком рідкісних золотих - це так звані білонні, тобто кредитні або розмінні гроші, викарбувані зі сплаву срібла і міді з переважанням міді.

Подальша доля найбільшого скарбу Британських островів, якому було присвоєно офіційну назву «Катійон II» ( «Катійон I» - це 2500 кельтських монет, знайдені в Джерсі 1957 році), залежить від уряду острова Джерсі. Місцева влада повинна буде проголосувати за збереження скарбу на острові або його продаж.